Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

tomanovorajce 

15-16/4/16 - Makedonie: Přílet, Skopje

21 fotek 15.4.2016 - zobrazení
A je tu další expedice. Destinace Balkán, Makedonie. Tentokrát ne ve složení já + stan + spacák, ale já + bratranec Jára + žokej Váňa + želvolog Erik. V Brně u pivovaru naskakujou do auta první tři, po cestě nabíráme Erika a vyrážíme směr Severní Maďarsko, Bratislava, místo našeho odletu ku Skopje.
Po pár narážkách na Jarinovu Daciu (nebo Lanciu?), Erikův hudební vkus a psaní SMSek miláčkům už 10 minut za Brnem, se ocitáme na letišti v Blavě, snažíc se dostat k obsahu vinné lahve. Daří se a po vypití lahve tentokrát placaté se nalaďujeme na příjemnou vlnu.
Letištní kontrola se smutkem v obličeji zjišťuje, že z placatky již nic nevydoluje, tak si aspoň smlsávaj na mým tuňákovi, což je velkou čárou přes můj rozpočet. Let trvá jen asi hodinu a půl, takže v poklidu přežíváme i vřeštění mimin. Rychle vyzvednout vůz – vražedné Suzuki Celer (počet válců neznámý, zřejmě půl, objem také neznámý, odhadem 500 kubickejch). GPS si z nás dělá trochu srandu, ale nakonec bez velkých komplikací nacházíme ubytko. Útulnej slepičí domek, kdy celej jeden slepičák obsazujem my čtyři, takže soukromí, ráno snídaně, to celé jen za 8é.
Sbíráme poslední síly a jdeme si prohlídnout noční Skopje. Naši pozornost si může získat jediné – přehršle soch. Vypadá to, že sochu si tu člověk zaslouží tak, že se prachsprostě narodí. My teda aspoň napočítali víc soch než lidí. Město klasickej balkán. Tu něco pěknýho, tu něco hnusnýho, hodně nedostavěnýho, zepár komunistickýho. Největší dominantou rozhodně intergalakticky obrovská socha Alexandra Velikýho. Zrovna tu mají probíhat protesty kvůli „menšímu“ přešlapu prezidenta, ale kromě pár rozbitých oken u Domu Spravedlnosti si ničeho, co by to naznačovalo, nevšímáme. V turecký části města je ještě větší klid než v jeho zbytku a po chvilkový prohlídce pochodujem velice fikaně Jarinovou „zkratkou“ směr hostel, kde každý individuálně usínáme.
Spaní – Skopje (8é + snídaně)
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron